Diela

Zázraky prírody, tajomstvá oceánov a prazvláštne tvory. Horúca láska, čo prekoná krutý svet prírody, a prepletené osudy, na ktoré nikdy nezabudnete. Nakoniec prekvapivé rozuzlenie. Vďaka vašej podpore vzniká kniha – romantická komediálna dráma pre všetky uletené deti a rodiny.

Nechajte sa príbehom zaviesť do jedného veľkého prírodného laboratória. Z bezprostrednej blízkosti budete pozorovať zrod nového života. Malá jašterička si bude hľadať svoje miesto v tomto svete a nebude to mať ľahké. Hlavne keď zistí, že je iná. Buďte svedkami jej zbesilého úteku cez pol sveta a osudového stretnutia. Dokáže v novom živote nájsť lásku a lásku aj rozdávať? Odpoveď si možno domyslíte, ale cesta k zdarnému koncu ani v rozprávke nebýva jednoduchá.

V ľudskom svete je dosť detí, ktoré sú ako naša jašterička. Na začiatku života nemajú rozdané najlepšie karty a musia začať samé, bez rodičov. Na druhej strane sú rodiny, ktorým deti chýbajú. Adopcia je spôsob, ako napraviť chyby osudu a z dvoch smutných situácií vytvoriť jednu nádej na šťastnejšie životy.

Frenky je kniha o osvojení a najviac poteší rodičov a deti, ktorí týmto procesom prešli resp. prechádzajú. Rozhodne ale nie je určená výhradne adoptívnym rodinám a poteší všetkých rodičov a deti, ktorí za základ rodiny považujú lásku, radosť a kopec srandy.“

Ivan Lesay - Topografia bolesti

Tri osudy, tri mapy bolestivých miest. Vo chvíli, keď ju zradí zdravie, prehodnotí Naďa svoj vzťah k sebe, k okoliu, a napokon aj svoje morálne princípy. Je to jej telo, môže si s ním robiť, čokoľvek chce. Jaro prehodnocuje z iných dôvodov, o ilúzie prišiel po revolúcii, dôsledky jeho rozhodnutí sú však nemenej fatálne. Na konci prepletených príbehov stojí Adam, ktorý novým, neistým a premenlivým svetom budúcnosti prechádza na pohľad s ľahkosťou, pritom si postupne kladie rovnaké otázky a hľadá na ne vlastnú odpoveď.

Tieto príbehy sa naozaj stali. Teda, nestali sa úplne v skutočnosti, ale iba a-ko-že vo fantázii. V predstavách. Prihodili sa dievčatku menom Lesanka v krajine zvanej Lesankovo. Deti to s predstavami majú niekedy ťažké. Ale často je im v nich lepšie než v dospeláckom svete. Ten je dosť o ničom a deti to vedia. No nepovedia to, aby neranili rodičov. Zato príbehy, ktoré sa stali a-ko-že, bavia deti aj dospelých. V tejto knižke sú tie najlepšie, ktoré sa našli v zápisníku, ale aj v starom počítači a notebooku Lesankinho tatka, v Lesankinej prvej a druhej písanke, v pamätníčku jej kamarátky Kity Bety a v tajnom denníku Lesankinej mamy. Vitajte v Lesankove, kde sa príbehy dejú iba a-ko-že. To aby ste sa na nich pobavili všetci.

Ivan Lesay - A-KO-ŽE
Ivan Lesay, Joachim Becker - Život na úver

Prvá slovenská ucelená kniha o kríze!

Prečo kríza trafila jadro svetovej ekonomiky a iba lízla perifériu? Ako je možné, že finančné špekulácie vedú k rastu cien a k hladomorom? Môže krízu zastaviť tlačenie peňazí? Zhrešili iba štáty s dlhmi alebo aj s rozpočtovými prebytkami? Autori sledujú krízu od jej začiatku a na bežné otázky kladú nekonvenčné a zrozumiteľné odpovede.
Finančná a hospodárska kríza, ktorá zasiahla vyspelé aj rozvíjajúce sa ekonomiky, nie je dielom záhaľčivých Grékov či Španielov, ako sa to verejnosti snažia vsugerovať populisti.
Ekonómovia Joachim Becker a Ivan Lesay v knihe Život na úver vidia korene krízy v stratégiách ekonomického rastu, ktoré boli postavené na iluzórnych predpokladoch. Analyzujú nielen príčiny krízy a jej rozšírenie z USA do ostatných častí sveta, ale aj kriticky hodnotia, ako jednotlivé vlády a organizácie na prepuknutie krízy reagovali. Venujú sa tiež tomu, ako kríza zasiahla Slovensko a ako sa s ňou vyrovnalo.
Autori dúfajú, že sa nebude opakovať história z 30. rokov 20. storočia, kedy reštriktívne opatrenia viedli k tragickým následkom.

Fishartcollection
Pretlak / EP
2015

1. Pešávár
2. Klavír
3. Nedá se svitiť
4. Posledná možnosť
5. Sedem smrteľných

Fishartcollection
In oil
2013

1. Stop the Sunrise
2. Swan Song
3. Follow
4. Summer Deceives
5. Dancer on the Rocks
6. Hangover of Life
7. Whisper in Terror
8. Best Solutions
9. The Little Match Girl: Part I
10. The Little Match Girl: Part II
11. Pressed to the Wall

Ako Rok spoznal svojich dvanásť roztopašných potomkov 

 Príbeh personifikovanej postavy „Roka“, ktorý putuje po zemi a stretáva v rôznych podobách prezentované podoby jednotlivých mesiacov, sa môže stať skvelým návodom pre najmenších, i trochu väčších, ako sa oboznámiť s „ľudskými“ charaktermi jednotlivých mesiacov a chápať ich výnimočnosť a špecifikum v jednotlivých ročných obdobiach, miestach a situáciách. 

Ivan Lesay - Nemám čas

Nemám čas

Ivan Lesay

Poézia mesta

Pod psa


poviedka pre literárny magazín